Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze – 65-letni mieszkaniec Nasielska wpadł w ręce policji

Podczas sobotniej służby, funkcjonariusze z komisariatu policji w Nasielsku, patrolując teren gminy, natknęli się na mercedesa, którego kierowca jechał nieregularnie. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej, odkryli, że 65-letni mężczyzna za kierownicą jest nietrzeźwy. Wynik badania trzeźwości przekroczył 2,5 promila alkoholu we krwi. Teraz, niewłaściwe zachowanie kierowcy może skutkować karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Dnia 2 grudnia 2023 roku, dzielnicowi pełniący służbę w Starych Pieścirogach podlegających Komisariatowi Policji w Nasielsku, o godzinie 13:00 zauważyli mercedesa na ulicy Wrzosowej. Jego kierowca w pewnym momencie prawie utracił kontrolę nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci natychmiast interweniowali i zatrzymali pojazd.

Gdy zbliżyli się do samochodu, od razu odczuli intensywny zapach alkoholu wydobywający się od kierowcy. Po przeprowadzeniu testu na obecność alkoholu w organizmie, wykryto u 65-letniego mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna mieszkał na terenie gminy Nasielsk i usprawiedliwiał swoje roztargnione zachowanie koniecznością jazdy do sklepu z powodu braku kawy w domu.

Policjanci odebrali mu prawo jazdy i zabezpieczyli mercedesa. Zgodnie z polskim prawem karnym, prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz decyzja o dalszym losie nieodpowiedzialnego 65-latka leży w rękach sądu w Pułtusku.