Nieodpowiedzialny kierowca pod wpływem alkoholu zatrzymany przez policję – grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

Może spędzić do trzech lat za kratami mężczyzna, który pod wpływem alkoholu postanowił w niedzielny wieczór usiąść za kierownicą samochodu marki Renault. Jego niebezpieczną jazdę przerwała interwencja strażników prawa z nowodworskiej drogówki, którzy zostali powiadomieni o sytuacji przez czujnego innego kierowcę. Służby policyjne ponownie przypominają o istocie zachowania ostrożności i odpowiedzialności na drodze oraz o konieczności unikania prowadzenia pojazdu nawet po spożyciu minimalnej ilości alkoholu!

We wtorkowy wieczór, 10 marca 2024 roku, po 21:00, dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o samochodzie marki Renault, jadącym drogą numer 62 od Fortecy Modlin w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego. Kierujący pojazdem najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Samochód poruszał się niestabilnie, a jego kierowca stanowił zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dzięki spostrzegawczości innych kierowców, którzy szybko przekazali informacje, policjanci z nowodworskiej drogówki natychmiast ruszyli na miejsce.

Chwilę później 42-letni kierowca został zlokalizowany i zatrzymany przez patrol policyjny do rutynowej kontroli drogowej. Nie pozwolono mu dalej jechać. Stróże prawa od razu poczuli alkohol u mężczyzny siedzącego za kierownicą samochodu. Badanie z użyciem alkomatu ujawniło, że mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego miał w wydychanym powietrzu 2,4 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialnemu 42-latelowi teraz grozi do trzech lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu mechanicznego będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i niedługo stawi się przed sądem, aby odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne czyny.

Mimo licznych apeli i działań prewencyjnych, wciąż na drogach można spotkać nietrzeźwych kierowców. Pamiętajmy, że pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może wpłynąć na koncentrację i refleks, co często prowadzi do tragicznych wypadków.