Nowy rok akademicki w warszawskich seminariach duchownych: 22 nowych kandydatów do kapłaństwa

Według informacji przekazanych przez biuro prasowe archidiecezji warszawskiej, w obecnym roku akademickim, dołączą do nich 22 nowi mężczyźni, którzy rozpoczną formację kapłańską. Nowi kandydaci będą studiować w dwóch instytucjach – Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym Archidiecezji Warszawskiej oraz Archidiecezjalnym Seminarium Misyjnym „Redemptoris Mater”.

Niestety, od ubiegłego roku można zaobserwować spadek liczby kandydatów do służby kapłańskiej. Z tego powodu, klerycy z diecezji łowickiej również otrzymali możliwość rozpoczęcia swojej formacji duchowej w seminarium w Warszawie.

W stolicy Polski, na terenie archidiecezji warszawskiej, znajdują się oba wymienione wcześniej seminaria duchowne. Pierwsze z nich – Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne – mieści się przy ulicy Krakowskie Przedmieście, natomiast drugie – Archidiecezjalne Seminarium Misyjne „Redemptoris Mater” – usytuowane jest na Bielanach. W przypadku studentów spoza granic kraju, zanim będą mogli rozpocząć studia, muszą ukończyć roczny kurs języka polskiego.

Równo 22 mężczyzn rozpocznie w tym roku naukę w obu seminariach. Do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zgłosiło się dwunastu kandydatów, w tym jeden pochodzi z diecezji łowickiej. Z kolei, do Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” zgłosiło się 10 osób, wśród których jest jeden student zagraniczny.

Jak podkreślił rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński, liczba kandydatów może jeszcze wzrosnąć w najbliższym czasie.