Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Warszawy

Zgodnie ze stołeczną tradycją 6 stycznia ulicami Warszawy przejdzie barwny Orszak Trzech Króli. Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się o 12:00. na Placu Zamkowym pod hasłem “Niechaj prowadzi nas Gwiazda”. Podczas trwania procesji planowane są czasowe wyłączenia ruchu. Ponadto przez cały długi weekend (6-8 stycznia) deptakiem ponownie stanie się Krakowskie Przedmieście oraz Nowy Świat. 

Procesja z okazji obchodów Święta Trzech Króli wyruszy w Warszawie o godzinie 12:00. Chwilę przed tym jednak z pl. Zamkowego do stajenki wyruszy Józef i Brzemienna Maryja. Towarzyszyć im będzie osiołek wraz z eskortą Legionu Rzymskiego. Barwny orszak przejdzie w pierwszej kolejności Krakowskim Przedmieściem, by potem skręcić w ulicę Królewską i kierować się w stronę pl. Piłsudskiego. 

W związku z organizowanym wydarzeniem, w czasie przejścia orszaku (ok. 11:00-13:00) zamknięty zostanie odcinek ulicy Królewskiej oraz pl. Piłsudskiego. W zbliżający się długi weekend wyłączone z ruchu samochodowego będzie również Krakowskie Przedmieście. To już ostatni raz w trwającym okresie zimowym, gdy miejsce stanie się deptakiem.