Mieszkania Komunalne w Warszawie

Wyższe czynsze za mieszkania komunalne 

W ubiegłym miesiącu mieszkańcy lokali komunalnych na terenie Warszawy otrzymywali pisma, które informowały o podwyżkach czynszu. Z brakiem entuzjazmu zamieszkujący różne dzielnice dzielili się ze sobą informacjami, które ratusz tłumaczy inflacją. 

Mieszkańcy lokali komunalnych w Warszawie płacą w tym roku o 10% większy czynsz. Powiązane jest to przede wszystkim z wysoką inflacją, jak również coroczną aktualizacją Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy. Jak wspomina zastępca rzecznika ratusza Jakub Leduchowski, punktem oparcia każdej aktualizacji jest średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług, który powoduję, że wysokość podwyżki czynszu powiązana jest z aktualnym poziomem inflacji. Maksymalnie jednak czynsz może zostać podniesiony o 10%. 

Do tej pory mieszkańcy płacili 9,83 zł za mkw natomiast po podwyżkach, stawka ta wzrosła do 10,81 zł za mkw. Za mieszkania komunalne zapłacić więc trzeba o 98 groszy więcej za mkw niż dotychczas. Ratusz informuję również, że każdy z najemców otrzymał informację o możliwej obniżce czynszu dla osób, które mają niskie dochody.