Planowane prace remontowe na warszawskich ulicach

Podczas nadchodzącego weekendu, który odbędzie się w dniach od 20 do 22 października, zespół drogownictwa ma zamiar przeprowadzić renowację nawierzchni prawej strony ulicy Grochowskiej. Planują nałożyć nową warstwę asfaltu na drogę prowadzącą w kierunku ulicy Marsa, dokładnie na odcinku pomiędzy Podolską a Jubilerską. W tym samym okresie, równolegle wykonane będą prace przez ekipy budowlane zajmujące się trasą tramwajową na Woli – mają za zadanie zniwelować nierówności na ulicy Wolskiej, od Redutowej do Sowińskiego. Dodatkowo, w sobotę miejskie służby ogrodnicze przeprowadzą różnego rodzaju czynności pielęgnacyjne drzew znajdujących się w bliskim sąsiedztwie torów tramwajowych.

Renowacja prawego pasa ulicy Grochowskiej będzie miała miejsce na odcinku od Podolskiej do Jubilerskiej – a więc na trasie prowadzącej w stronę Marsa. Ekipa drogowa pojawi się na tej arterii południowego Pragi już w piątek rano, 20 października. Pierwszym etapem prac jest utworzenie tymczasowego przystanku autobusowego, który zastąpi przystanek Gocławek 02 zawieszony na czas remontu.

Mimo że te prace mogą wydawać się uciążliwe, nie powinny one wprowadzić znacznych zakłóceń w ruchu drogowym. Proces frezowania ma rozpocząć się późnym wieczorem. Podczas prac nie tylko prawy pas, na którym ma być położony nowy asfalt, ale także środkowy pas przylegający do niego, zostaną zamknięte. Na nich znajdować się będą maszyny budowlane. Wyłączone z ruchu będą ulice Dęblińska, Mglista i Jubilerska, które mają połączenie z ulicą Grochowską.

Planowane prace frezowania mają rozpocząć się w piątek, 20 października, o godzinie 22:00, a zakończyć w poniedziałek, 23 października, o godzinie 4:00.