Połączenie dwóch brzegów Wisły – trwa budowa mostu pieszo-rowerowego

Na linii ulic Karowej na Powiślu i Okrzei na Pradze, powstaje nowy most pieszo-rowerowy. Ten innowacyjny projekt pod przewodnictwem prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, łączy oba brzegi Wisły. Mimo że prace budowlane nadal są w toku, wiadomo już, że ukończenie konstrukcji nastąpi wiosną 2024 roku. Informacje te zostały przekazane podczas wtorkowej konferencji prasowej z udziałem Trzaskowskiego.

Podczas spotkania prezydent Warszawy wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż inwestycje takie jak ta mogą być realizowane w krótkim czasie. Plan rozpoczęcia budowy datowany jest na rok 2022, a zakończenie prac przewidziane jest na wiosnę 2024 roku. Prezydent podkreślił, że cel jest jasny – most ma być dostępny dla mieszkańców jak najszybciej, preferencyjnie w marcu lub kwietniu.

Trzaskowski zaznaczył również, że nowy most ma na celu przemodelowanie centrum stolicy. Łącząc bulwary z Pragą oraz wprowadzając zmiany na ulicach Okrzei i Karowej, projekt ma na celu umożliwić większej liczbie mieszkańców bezpośrednie połączenie z Pragą. Prezydent jest przekonany, że w wyniku tych zmian coraz więcej osób skorzysta z nowego mostu.