Podejrzany o próbę morderstwa 44-latek zatrzymany przez bielańską policję w ciągu dwóch godzin od zgłoszenia

Działania funkcjonariuszy z bielańskiej komendy doprowadziły do szybkiego zatrzymania podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna, mający 44 lata, zaatakował nożem innego mężczyznę. Ofiara została przekazana pod opiekę medyczną, natomiast podejrzany trafił do aresztu. Po zebraniu odpowiednich dowodów przez dochodzeniowców, zarzuty postawiła mu Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla podejrzanego.

Zgłoszenie dotyczące ataku nożownika wpłynęło około czternastej. Patrolujący rejon Bielan funkcjonariusze zostali poinformowani o mężczyźnie, który padł ofiarą brutalnej napaści. Znalazca, przypadkowy przechodzień, natychmiast powiadomił służby ratunkowe. Poszkodowany z ranami szyi został przetransportowany do najbliższego szpitala.

Informacja o incydencie szybko dotarła do detektywów, którzy niezwłocznie przystąpili do działań mających na celu ustalenie tożsamości i miejsca pobytu sprawcy. Dzięki swojemu doświadczeniu, umiejętnościom i dokonaniu kilku sprawdzeń, udało im się zlokalizować 44-latka. Zatrzymanie nastąpiło zaledwie dwie godziny po zgłoszeniu.

Podczas przeprowadzonego śledztwa, bielańscy policjanci zebrali wiele dowodów, które następnie przekazali do Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz. Tam podejrzanemu formalnie przedstawiono zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa. W odpowiedzi na wniosek prokuratora, sąd orzekł trzymiesięczny areszt tymczasowy dla 44-latka. W przypadku skazania, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.