Policja z Bielan przechwyciła dwóch mężczyzn z ponad 2 kg narkotyków ukrytych w mieszkaniu i bieliźnie

Jednostka wywiadowcza policji z Bielan zatrzymała mężczyznę, u którego znaleziono ponad 2 kg różnych substancji narkotycznych. Środki odurzające skryte były zarówno w jego mieszkaniu, jak i na jego osobie, konkretnie w bieliźnie. Po przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Żoliborz, czeka go zarzut posiadania wielkiej ilości narkotyków oraz handel tymi substancjami w celu zysku. Mężczyzna, mający 37 lat, został tymczasowo osadzony w areszcie na okres trzech miesięcy.

Wszystko rozpoczęło się przed godziną 13.00, kiedy funkcjonariusze wywiadowczy z Bielan zauważyli dwóch niespokojnych mężczyzn wsiadających do tramwaju. Policjanci postanowili ich śledzić i przeprowadzić kontrolę. Podczas sprawdzenia, wyszło na jaw, że 40-letni mężczyzna posiadał drobną ilość suszu roślinnego, natomiast jego 37-letni towarzysz ukrył w swojej bieliźnie kilka paczek zawierających susz roślinny i skompresowaną substancję. Obydwaj zostali zatrzymani.

Jeszcze tego samego dnia, funkcjonariusze odwiedzili domy obu mężczyzn. W mieszkaniu 37-latka odkryli plastikowe pojemniki, foliówki pełne różnorodnych narkotyków, wagi elektroniczne, zgrzewarkę oraz gotówkę w wysokości 5400 złotych, która została zarekwirowana na ewentualne przyszłe kary i grzywny.

Zabezpieczono wszystkie znalezione substancje, które następnie poddano szczegółowemu badaniu. Śledztwo zgromadziło cały materiał dowodowy. 40-latek odpowie za posiadanie narkotyków, grozi mu za to kara do trzech lat więzienia.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Żoliborz, 37-letni podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania ponad 2 kilogramów środków odurzających takich jak ziolo konopi, 4-CMC i kokaina oraz handlu tymi środkami dla osiągnięcia korzyści materialnej. Na wniosek prokuratora rejonowego, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.