Pożegnanie lata

Pożegnanie lata nad Wisłą

W piątek (23 września) odbędzie się  “Nadwiślańska Równonoc”. Tegoroczne pożegnanie lata nad Wisłą to współczesna interpretacja słowiańskich klimatów. Nie zabraknie ogniska, wyplatania wianków oraz koncertów. 

Sezon letni nad Wisłą zakończy się “Nadwiślańską Równonocą” w tradycyjnym słowiańskim klimacie. 23 września Dzielnica Wisła wraz z Warszawskimi plażowymi organizują wydarzenie, nawiązujące do tegorocznego hasła nad rzeką – re/Wisła. To połączenie starego z nowym oraz współczesna interpretacja nadwiślańskich zwyczajów. W czasach przedchrześcijańskich bowiem, zakończenie lata było czasem podsumowań oraz świętem plonów w towarzystwie tańca i biesiad. Wracając do tradycji, organizatorzy zapraszają do wspominek i przywoływania ludowych tradycji. 

Słowiański klimat i wiele atrakcji

Zaplanowane atrakcje w ramach “Nadwiślańskiej Równonocy” rozpoczną się o godzinie 17:00 na Saskiej Plaży. Przy tradycyjnych pieśniach w wykonaniu zespołu “Z LASU” na plaży zapłonie wielkie ognisko. Nie zabraknie także tradycyjnego zaplatanie dożynkowych wianków. Na uczestników czeka również niespodzianka, którą jest koncert na wodzie. O wyjątkowy nastrój zadba LUNA, której koncert odbędzie się w Porcie Czerniakowskim. Osoby uczestniczące, będą ponadto przebywały na tradycyjnych, drewnianych łodziach. Muzyczny rejs jest bezpłatny, jednak wymaga przedstawienia wejściówki, ponieważ liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.