Przełom w walce z narkotykami na Pradze Północ: 29-latek z Woli aresztowany na trzy miesiące

W wyniku skoordynowanych działań, funkcjonariusze policji z warszawskiej dzielnicy Wola zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przechowywanie i dystrybucję znaczącej ilości substancji psychoaktywnych, takich jak mefedron, amfetamina i marihuana. Akcja, której celem był handel narkotykami, została przeprowadzona na terenie Pragi Północ. Po formalnym przedstawieniu zarzutów, zatrzymany mężczyzna został umieszczony w areszcie na okres trzech miesięcy.

Jednostki wydziału kryminalnego i wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu działające na Woli kilka dni wcześniej rozpoczęły akcję skierowaną przeciwko handlarzowi narkotyków. Informacje uzyskane podczas śledztwa sugerowały, że podejrzany miał magazynować znaczne ilości narkotyków w swoim mieszkaniu i angażować się w ich dystrybucję.

Policjanci uderzyli do domu 29-latka, gdzie go zatrzymali. Śledczy podczas przeszukania lokalu natrafili na skupione substancje chemiczne oraz susz roślinny. W miejscu zabezpieczono także wagę elektroniczną i ponad 2 tysiące złotych, które miały posłużyć do pokrycia przyszłych kar i grzywien.

Podejrzany został przeniesiony do policyjnej celi, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe. Badania laboratoryjne potwierdziły, że zabezpieczone substancje to ponad 2 kilogramy mefedronu, a także ponad 260 gramów amfetaminy i marihuany.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Północ w stolicy przedstawiono zatrzymanemu zarzuty dotyczące handlu i posiadania dużej ilości narkotyków po zgromadzeniu niezbędnych dowodów. Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-latka na okres trzech miesięcy. Za jego działania grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.