Ratownicza akcja policjantów z Woli: Z płonącego mieszkania wyprowadzili mężczyznę

Wczesnym rankiem, chwilę po rozpoczęciu swojej służby, funkcjonariusze z wydziału patrolowego-interwencyjnego stacji policji na warszawskiej Woli zauważyli niepokojące zjawisko. Z okien jednego z mieszkań na trzecim piętrze kamienicy przy ulicy Karolkowej dostrzegli płomienie oraz unosiły się kłęby dymu. Bez chwili wahania, ruszyli oni na pomoc.

Zarejestrowane o godzinie 6.40 zdarzenie potoczyło się niezwykle dynamicznie. Policjanci przystąpili do natychmiastowej akcji ratunkowej. Mimo że drzwi do palącego się mieszkania były otwarte, nie zwlekali ani momentu i wkroczyli do środka. Zdołali wyprowadzić z zagrożonego ogniem lokalu jego mieszkańca – mężczyznę.

W tym samym czasie, kiedy wykazywali się niebywałą odwagą i determinacją, inni funkcjonariusze powiadomili o sytuacji odpowiednie służby – straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Na miejsce niezwłocznie przybyły także inne jednostki ratunkowe.

Mężczyznę, którego udało się uratować z palącego się mieszkania, przekazano w ręce przybyłych ratowników medycznych. Zostali oni natychmiast zabrani do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji i skutecznym działaniom policjantów, nie tylko udało się ocalić życie lokatora, ale również zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na inne części budynku. Przez to, mogło zostać zapobiegne naszej tragedii.