Warszawa. Trzecia odsłona Orszaku Dziejów

Po raz trzeci, ulice stolicy Polski będą tętnić życiem podczas historycznego wydarzenia – Orszaku Dziejów. Tegoroczna edycja odbywa się pod inspirującym tytułem „Rodzinna Fotografia”.

Zaangażowanie w wydarzenie zapowiedziało sto postaci, które odegrały znaczące role w historii Polski. Różne okresy naszej przeszłości zostaną ożywione przez uczestników ubranych w stroje z epoki. Spotkać będzie można takie osobistości jak królowie, książęta, muzycy, poeci, a także święci i znani naukowcy. Z Mieszka I na czele, poprzez wielu innych, aż po Jana Pawła II. Anna Murawska z Fundacji Orszaku Dziejów szczególnie podkreśla obecność rodziny Ulmów, która została brutalnie zamordowana przez Niemców podczas II wojny światowej za ukrywanie Żydów.

O godzinie 18:00 rozpocznie swój spektakl Teatr Biedronka Parentes zatytułowany „Rodzinna Fotografia”. Przedstawienie ma na celu przybliżyć historię oraz heroiczne działania rodziny Ulmów.

W programie imprezy znalazły się również atrakcje kulturalne. Organizatorzy zapraszają na pokaz tradycyjnych Tańców Przeworskich wykonywanych przez Zespół Folklorystyczny Polka, który pochodzi z okolic Markowej.

Całość wydarzenia odbywa się pod patronatem Komitetu Prezydenta RP Obchodów Beatyfikacji Rodziny Ulmów. Marsz jest zaplanowany na godzinę 17:00 i rozpocznie się przy kościele Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu 34. Orszak Dziejów zakończy swój pochód na placu Zamkowym.