Salon z kuchnią – 4 pomysły na połączenie tych dwóch pomieszczeń

Kuchnia połączona z salonem to jedno z najpopularniejszych rozwiązań aranżacyjnych, jakie możemy spotkać w nowoczesnych mieszkaniach. Wnętrza tego typu są bardzo różnorodne. Poznaj kilka najciekawszych i najbardziej funkcjonalnych propozycji projektantów, które sprawdzą się nie tylko przy dużym metrażu!

O czym należy pamiętać, łącząc salon z kuchnią?

Salon i kuchnię można połączyć na wiele różnych sposobów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mimo popularności takiego rozwiązania, jest to duże aranżacyjne wyzwanie. Trzeba zadbać o takie zespolenie dwóch pomieszczeń, by tworzyły spójną i harmonijną całość. Dlatego już na etapie projektowania należy zwrócić uwagę na to, by traktować je jako jedno wnętrze – nawet jeśli będą one od siebie symbolicznie oddzielone.

Kuchnia i salon muszą do siebie pasować. Oznacza to, że powinny być utrzymane w jednej stylistyce, co pozwoli na stworzenie efektu płynnego przejścia między strefami. Aby osiągnąć taki efekt, warto przestrzegać kilku prostych zasad.

Kolor w roli głównej

Niezależnie od tego, na jaki styl aranżacyjny się zdecydujesz, w salonie połączonym z kuchnią powinny dominować jasne odcienie, które powiększą przestrzeń. Jednocześnie nie musisz decydować się na ten sam kolor ścian czy podłogi w obu strefach. Powinny jednak tworzyć spójną kompozycję. Ciekawym pomysłem jest pomalowanie ścian na różne odcienie tej samej barwy. Dzięki temu wnętrze będą sprawiać wrażenie zróżnicowanego, a jednocześnie jego części będą płynnie między sobą przechodzić.

Choć warto stawiać na stonowane kolory, nie musi to wcale oznaczać nudy. Przestrzeń można ożywić mocniejszymi akcentami obecnymi w dodatkach i dekoracjach znajdujących się w każdej ze stref. Na nieco większą wyrazistość możesz sobie pozwolić w przestronniejszych wnętrzach. Wówczas trzeba jednak zadbać o to równowagę – zarówno część wypoczynkowa, jak i kuchenna, powinny zawierać równie zdecydowane barwy.

komfort.pl

Połączone, ale oddzielone

Zespolenie kuchni i salonu w jedno pomieszczenie nie oznacza, że pomieszczenia te muszą być ze sobą całkowicie zlane. Przeciwnie, warto zaznaczyć odrębność każdej ze stref. Można dokonać tego na kilka sposobów.

Rozwiązaniem popularnym zwłaszcza w nowoczesnych aranżacjach jest efektowna wyspa kuchenna, często połączona z blatem przeznaczonym do spożywania posiłków. W ten sposób kuchnia płynnie przechodzi w strefę wypoczynkową. Zamiast wyspy można wykorzystać też szafki, komody lub wysoki blat z ustawionymi przy nim stołkami barowymi.

Jeśli chcesz nieco wyraźniej oddzielić dwie części pomieszczenia, warto zainwestować w różnego rodzaju przepierzenia, na przykład wykonane z lameli. To dekoracja w postaci pionowych drewnianych listew tworzących ażurową ściankę. Można też postawić na ozdobne panele ze szkła, tworzywa sztucznego lub drewna, wycinane w efektowne wzory. Takie rozwiązanie pozwala odseparować od siebie kuchnię i salon, nie pomniejszając przy tym całego pomieszczenia.

Komfort Warszawa – zakupy i inspiracje

Salon Komfort to coś więcej niż sklep meblowy w Warszawie. Znajdziesz tu nie tylko bogatą ofertę produktów, ale i doświadczony zespół specjalistów, który pomoże Ci dobrać najlepsze rozwiązania dla Twojego mieszkania. Doskonale wiemy, że stworzenie funkcjonalnego i eleganckiego połączenia salonu z kuchnią może być wyzwaniem. Dlatego zadbaliśmy o to, by w naszych sklepach znalazły się też liczne inspiracje, które mogą stać się podstawą dla doskonałego projektu. Sprawdź, gdzie jesteśmy najbliżej Ciebie:

Komfort – Podłogi, Dywany, Drzwi, Łazienki, Kuchnie i Meble

Salon meblowy Warszawa Mineralna to jeden z tych sklepów Komfort, które wyróżnia wyjątkowo szeroki asortyment. Liczne kolekcje mebli, podłóg, materiałów wykończeniowych i dodatków pozwolą Ci stworzyć wyjątkowe wnętrze. Zespół obecny na miejscu nie tylko pomoże Ci wybrać najlepsze opcje, ale i wyręczy Cię w dziedzinie pomiarów, projektowania, a nawet montażu.

Salon położony jest w pobliżu lotniska Okęcie. Łatwo i szybko dojedziesz tutaj dzięki Alei Krakowskiej oraz ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. Lokalizacja ta jest też bardzo dogodna dla osób poruszających się komunikacją miejską.

Mineralna 3, 01-001 Warszawa

885 987 583

Komfort – Podłogi, Dywany, Drzwi, Łazienki, Kuchnie i Meble

Poszukując pomysłów na połączenie salonu z kuchnią, warto odwiedzić również salon Komfort przy ul. Malborskiej 49, znajdujący się na granicy Warszawy i Marek. Wchodzi on w skład dużego kompleksu handlowo-usługowego. Wyróżnia go doskonała lokalizacja, szczególnie dogodna dla mieszkańców północno-wschodnich dzielnic miasta (Targówek, Bródno, Praga) oraz sąsiadujących miejscowości (np. Ząbek). W pobliżu sklepu znajduje się rozległy parking; zatrzymują się tutaj również liczne linie komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Malborska 49, 03-286 Warszawa

885 982 456

Komfort – Podłogi, Dywany, Drzwi, Łazienki, Kuchnie i Meble

Położenie salonu przy ul. Głębockiej sprawia, że z łatwością dojedziesz tutaj z całego północnego wschodu Warszawy oraz sąsiadujących miejscowości. Można tu bez trudu dotrzeć nie tylko samochodem, ale i wieloma liniami komunikacji miejskiej.

W sklepie tym znajdziesz liczne inspiracje oraz szeroką gamę produktów, dzięki którym stworzysz idealne połączenie salonu i kuchni – od podłóg i materiałów wykończeniowych, po akcesoria i meble Warszawa to jedno z miast, w którym oferujemy również bogaty pakiet usług, łącznie z projektowaniem wnętrz.

Głębocka 13, 03-287 Warszawa

691 350 982