Świąteczny autobus i tramwaj w Warszawie

Miejskie Zakłady Autobusowe oraz Tramwaje Warszawskie wypuściły środki transportu, które przeszły metamorfozę w Świątecznym wydaniu. Pasażerowie korzystający z tramwajów i autobusów zdecydowanie poczują w najbliższych dniach klimat zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych. Jak wyglądają publiczne środki transportu w odmienionej wersji i gdzie aktualnie kursują?

Świąteczny Autobus

Autobus o numerach taborowych 4323 przeszedł wyjątkową metamorfozę, która nie umknie uwadze podróżujących publicznymi środkami transportu Miejskich Zakładów Autobusowych. Na zielonym prezentobusie pojawiła się czerwona kokarda z prezentami, a na szybach Świąteczne dzwonki powieszone na zielonych łańcuchach. Świątecznemu wyglądowi towarzyszy również wnętrze autobusu z poręczami wyglądającymi jak cukrowe laski oraz girlandami powieszonymi pod sufitem. Transport wyjątkowym autobusem w najbliższych dniach, będzie możliwy na linii 117 – Dworzec Centralny-Gocław. Planowe są również inny trasy, znajdujące się w pobliżu Traktu Królewskiego.

Świąteczny Tramwaj

Od 6 grudnia Warszawiacy mogą cieszyć się Świątecznym Tramwajem, który został wypuszczony przez Tramwaje Warszawskie we współpracy z partnerską firmą Bussines Consulting. Kolorowy transport publiczny w pierwszej chwili przypomina sanie, na których umieszczone są prezenty. Towarzyszące oświetlenie w postaci lampek robi ogromne wrażenie, szczególnie podczas wieczornych tras. Środek tramwaju również posiada wyjątkowy klimat, a Tramwaje Warszawskie zachęcają do zaglądania w stronę kabiny motorniczego. Środek transportu kursuje na różnych liniach każdego dnia, a dokładny rozkład można śledzić na stronie linii.