Ulica Gagarina i Spacerowa w Warszawie przechodzą ostatnią fazę remontu

Droga na ulicy Gagarina jest bliska ukończenia, z niemal wszystkimi sekcjami już pokrytymi asfaltem. Pozostał jedynie niewielki odcinek do wyasfaltowania, rozciągający się od Sieleckiej do Belwederskiej. Prace te zaplanowano na najbliższy weekend, od 10 do 12 maja. W tym samym czasie pierwsze tramwaje mają się pojawić na Sielcach, a kierowcom zostanie udostępniona możliwość korzystania z ulicy Spacerowej w obu kierunkach.

Prace na ulicy Gagarina są w stanie końcowym. Testy przeprowadzane przez tramwajarzy oraz ostatnie etapy układania asfaltu przez drogowców doprowadzają do momentu otwarcia tej drogi. Asfaltowanie ostatecznego odcinka ma się rozpocząć w piątek 10 maja o godzinie 22:00 i zakończyć w niedzielę 12 maja o godzinie 23:30. W tym okresie część ulicy Gagarina, od Sieleckiej do Belwederskiej, zostanie tymczasowo zamknięta.

Podczas trwania prac autobusy linii 119 będą kierowane innymi trasami: Sobieskiego, Dolną, Puławską, Madalińskiego do alei Niepodległości. Autobusy z linii 131, 141, 167, 168, 180 zostaną skierowane na Trasę Łazienkowską, natomiast autobusy z linii 519 i 522 będą jechać Belwederską, Bagatelą i przez plac Unii Lubelskiej. Autobusy linii 187 będą kierowane przez Sielce ulicami Gagarina, Sielecką i Chełmską.

Po zakończeniu prac obie jezdnie ulicy Gagarina zostaną otwarte dla kierowców. Pośrodku drogi zacznie kursować tramwaj linii 11, który będzie jeździł z Cmentarza Wolskiego (lub z Nowego Bemowa w godzinach szczytu) do terminala na Sielcach. Wzdłuż Gagarina od Czerniakowskiej do Sułkowickiej zostały wybudowane nowe chodniki i przystanki. Po stronie Łazienek Królewskich powstała również nowa ścieżka rowerowa.

Jednak to nie wszystko. Z dniem 13 maja planowane jest ponowne otwarcie obu kierunków ruchu na ulicy Spacerowej. Tymczasowo, ze względu na prace remontowe, kierowcy będą mogli korzystać tylko z jednego pasa ruchu. Kiedy druga jezdnia Spacerowej zostanie otwarta, nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu z ulicami Belwederską i Gagarina.

Od poniedziałku 13 maja planowane są powroty autobusów linii 131, 501, 519 i 522 na swoje pierwotne trasy, a także zmiany tras dla autobusów linii nocnych N31 i N81, które będą kierowane do Dworca Centralnego. W nocy z wtorku na środę, z 14 na 15 maja, tramwajarze otworzą wyjazd z ulicy Chełmskiej na Belwederską i Sobieskiego, ale zamkną połączenie z ulicą Dolną. Te zmiany wpłyną na kursowanie autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego.

W dniu 15 maja planowane jest przywrócenie standardowych tras dla autobusów linii 107 oraz nocnych N31 i N81. Autobusy nie będą już jeździły ulicą Dolną, ale zostaną skierowane Puławską do Goworka, Spacerową i Belwederską, aby dotrzeć do pętli przy ulicy Chełmskiej. Zmienione zostaną również trasy innych linii autobusowych.