Kolejna manifestacja w stolicy: Policja przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa, możliwe utrudnienia w ruchu

Warszawa, już w nadchodzący piątek, stanie się miejscem kolejnej dużej manifestacji. Ze względu na to duża publiczna zgromadzenie, można spodziewać się pewnych trudności w poruszaniu się po ulicach miasta. W związku z tym wydarzeniem, służby policyjne stolicy zostały odpowiednio przygotowane do zapewnienia bezpiecznego przebiegu protestu i ochrony jego uczestników.

Funkcjonariusze policji będą w pełnej gotowości, aby gwarantować bezpieczeństwo zarówno uczestnikom manifestacji, jak i pozostałym obywatelom. Będą mieć oko na sytuację na drogach, organizować objazdy oraz niezwłocznie reagować na wszelkie potrzeby tych, którzy będą wymagać pomocy.

Zgodnie z planem przedstawionym przez organizatorów zgromadzenia, manifestacja ma rozpocząć się 10 maja o godzinie 12:00 na Placu Zamkowym. Uczestnicy przemaszerują następnie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyska, Marszałkowska, poprzez Rondo R. Dmowskiego i Al. Jerozolimskie, Rondo Ch. de Gaullea, powrócą na ul. Nowy Świat, aby skierować się na Plac Trzech Krzyży i ul. Wiejską, gdzie o godzinie 22:00 przewidywane jest zakończenie zgromadzenia.

Policja apeluje do wszystkich o respektowanie znaków drogowych obowiązujących na terytorium stolicy oraz przestrzeganie poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Warto pamiętać także o możliwości chwilowego zamknięcia niektórych ulic znajdujących się na trasie marszu.

Wszystkie osoby, które złamią przepisy ruchu drogowego podczas trwania protestu, muszą liczyć się z szybką i stanowczą reakcją policji, a co za tym idzie – konsekwencjami prawnej natury.

Na bieżąco będziemy informować o wszelkich problemach w ruchu drogowym w Warszawie i sugerowanych objazdach. Dobrym pomysłem jest już teraz rozważenie alternatywnych tras dojazdu oraz skorzystanie z warszawskiego transportu publicznego zamiast samochodów osobowych.

Ochrona zgromadzenia angażuje służby policyjne ze wszystkich jednostek podległych Komendantowi Stołecznemu Policji, w tym prewencję, ruch drogowy, służbę kryminalną oraz zespół antykonfliktowy, który ma na celu zapobieganie sytuacjom kryzysowym i łagodzenie emocji. Dodatkowo, dzięki wsparciu Komendanta Głównego Policji, bezpieczeństwo będzie również pilnowane przez funkcjonariuszy z innych jednostek.

Warto pamiętać o potencjalnych zagrożeniach i obowiązujących stopniach alarmowych CRP. Apelujemy do wszystkich, aby informować na miejscu będące policjantów o wszelkich nieprawidłowościach.

Pragniemy podkreślić, że każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, jednakże muszą one być zgodne z prawem i nie mogą stanowić zagrożenia dla życia lub zdrowia innych osób.