W jaki sposób działa urządzenie do EMS?

Trening EMS ma wiele zalet – nie obciąża stawów i kręgosłupa, pozwala szybko schudnąć i wzmocnić mięśnie, a także redukuje przewlekły ból. Podczas wykonywania ćwiczeń należy mieć na sobie specjalny kombinezon – jak działa urządzenie do EMS?

Czym jest trening EMS?

EMS łączy bardzo proste ćwiczenia oraz korzystanie z kombinezonu, który wykorzystuje technologię elektrostymulacji mięśni. Początkowo strój ten był stosowany wyłącznie w fizjoterapii – pozwala pacjentom na szybszy powrót do sprawności fizycznej. Dziś z EMS może skorzystać każdy. Podczas treningu osoba ćwicząca musi założyć na siebie specjalny kombinezon, który jest połączony z elektrodami. Przy zwykłym wysiłku fizycznym, impulsy elektryczne powodujące skurcze mięśni pochodzą z mózgu – z kolei w przypadku treningu EMS, impulsy te są wysyłane przez elektrody z kombinezonu. Warto tutaj zauważyć, że mięśnie nie rozpoznają pochodzenia tych bodźców, dlatego w obydwu przypadkach reagują tak samo, czyli skurczem. Trening EMS jest niezwykle efektywny – wystarczy wykonywać go raz w tygodniu przez 20 minut, aby uzyskać szybkie i zadowalające efekty. Jeden taki trening jest porównywany do 90 minut intensywnych ćwiczeń na siłowni. Ponadto EMS angażuje aż 90% aparatu mięśniowego, co oznacza, że pobudzane do pracy są nawet te mięśnie, które trudno aktywować w przypadku wielu innych aktywności. EMS łączy się z prostymi ćwiczeniami, dzięki czemu mięśnie pracują jeszcze bardziej efektywnie. Warto zaznaczyć, że do najistotniejszych zalet EMS należy fakt, że jest to jedna z najbardziej bezpiecznych aktywności – wykonywane ćwiczenia nie obciążają w żadnym stopniu stawów, ponadto przez cały trening wykwalifikowany trener czuwa nad bezpieczeństwem, motywuje osobę ćwiczącą i dba o to, aby efekty były jak najlepsze.

Gdzie trening EMS w Warszawie?

Trening EMS w Warszawie można znaleźć w klubach fitness, ale i w gabinetach rehabilitacyjnych oraz w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Trening EMS Warszawa pozwala za jednym razem spalić nawet 1300 kalorii!

Korzyści trenowania EMS

Osoby wykonujące trening tego rodzaju mogą zauważyć liczne korzyści, jakie płyną właśnie z tego wysiłku. Do zalet systematycznego trenowania EMS zalicza się: przyspieszenie metabolizmu i redukcja nadprogramowych kilogramów, lepsze krążenie krwi, większa masa mięśniowa, zredukowanie cellulitu, bardziej jędrna skóra, mniejszy ból stawów i zwiększenie ogólnej wytrzymałości organizmu.

Sprzęt do treningu EMS – jak wygląda?

Podczas treningu EMS stosuje się kombinezon z elektrodami, który podłącza się do specjalnej maszyny. Właśnie ona tworzy impulsy elektryczne i dostarcza je do poszczególnych części ciała.

Kto może zdecydować się na trening EMS?

Kiedyś EMS był wykorzystywany podczas rehabilitacji oraz w medycynie estetycznej, dziś na trening EMS może się zdecydować niemal każdy: sportowiec, osoba po urazach i kontuzjach, osoba starsza, osoba trenująca sport wytrzymałościowy, osoba bez kondycji, osoba z niewielką ilością czasu na trening, kobieta chcąca wrócić do wagi sprzed ciąży, osoba w trakcie rehabilitacji itd.