W sobotę Bieg Powstania Warszawskiego. Zmiany w organizacji ruchu 

W sobotę 30 lipca odbędzie się 31 edycja Biegu Powstania Warszawskiego. Uczestników, będzie dwa razy więcej niż w ubiegłym roku, zapisanych jest bowiem ponad 7 tys. osób, których będzie można zobaczyć na głównych ulicach Śródmieścia. W tym samym dniu zaplanowano także przejazdy rolkarzy i wrotkarzy z Nightskating Warszawa. Ze względu na zaplanowane wydarzenia, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu oraz komunikacji. 

Trasa odbywającego się 30 lipca Biegu Powstania Warszawskiego powiązana jest przede wszystkim z miejscami, symbolicznymi dla wydarzenia. Biegacze wystartują z placu Krasickich, obok pomnika Warszawskiego. Meta natomiast znajduję się  w miejscu, gdzie w roku 1944 toczyły się ciężkie walki – na ulicy Konwiktorskiej. 

Uczestnicy biegu wystartują w dwóch trasach, które opierają się na odcinku 5- i 10-kilometrowym. Zmiany w organizacji ruchu dotyczą w godzinach 17:00-23:00 Placu Krasickich, który zostanie wyłączony z ruchu. Dodatkowo w godzinach 18:00-2:00 ulica Konwiktorska oraz 18:00-23:00 ulica Sanguszki. Pozostałe trasy biegu zostaną ze wstrzymanym ruchem od godziny 20:00. Otwarcie odbędzie się po przebiegnięciu wszystkich uczestników biegu.  Jedynie na ulicy Rozbrat ruch planuję się wstrzymać o godzinie 22:00. 

Przejazd rolkarzy 

W sobotę zaplanowano także przejazdy rolkarzy i wrotkarzy z Nightskating Warszawa. Pierwszy start zaplanowano na godzinę 19:00 na 12-kilometrowej trasie. Przygotowana została myślą o najmłodszych, dlatego planowany przejazd ma być łatwiejszy i spokojniejszy. Trasa “Extreme” natomiast obejmuje 52-kilometrowy przejazd, rozpoczynający się o 21:00. Oba zaplanowane przejazdy wystartują przed pomnikiem Mikołaja Kopernika. Na trasach w czasie przejazdu obowiązują zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej.