Wielkie sprzątanie nad Wisłą

Dzisiaj (23.07.2022) od godziny 12 zaplanowano wielkie sprzątanie nad Wisłą. Uczestnikom, którzy wezmą udział w organizowanym przez miasto wydarzeniu, zostaną wręczone wiślane plakaty. Po akcji czeka również wiele atrakcji, które odbywać się będą na wiślanych plażach i bulwarach. 

Miasto zaplanowało na sobotę wielkie sprzątanie nad Wisłą, do którego mogą dołączyć mieszkańcy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 od plaży Żoliborz. Każdy, kto dołączy się do porządków, otrzyma wiślane plakaty Oli Jasiniowskiej. To już kolejne sprzątanie bowiem pierwsze odbyło się w czerwcu na Plaży Saskiej. Zaplanowano również kolejne tego typu akcje, które odbyć się mają w sierpniu na plaży Rusałka oraz we wrześniu na plaży Poniatówka.

Mieszkańcy mają świadomość o tym, jak ważne jest zachowanie porządku w miejscach, w których spędzają czas wolny. Jak podaje Urząd Miasta Warszawy, plażowicze są chwaleni przez Miejski Zarząd Zieleni za sprzątanie po sobie i pozostawianie śmieci w wyznaczonych miejscach. Na ścieżkach rekreacyjnych i plażach, nadal jednak zbierane jest nawet 15 m3 śmieci, w tym głównie butelek. 

Wielkie porządki nie tylko na plażach

Sobotnie porządki opierać się będą także na czyszczeniu bulwarów z nieestetycznych graffiti. Pracę odbędą się przy moście Świętokrzyskim, we wsparciu firmy Kärcher, w ramach części akcji “Oczyszczamy Atmosferę”. Firma zapewnia, że wraz z mieszkańcami usunie szpecące bazgroły, jak i obraźliwe hasła. Ponadto czyszczony będzie deptak, chodniki, ławki i latarnie. Mieszkańcy mogą również wskazywać szczególnie szpecące powierzchnie, wymagające czyszczenia. 

Wiślańskie atrakcje 

W Dzielnicy Wisła, poza akcją sprzątającą, mieszkańców czeka również wiele innych atrakcji. Wakacyjne soboty na plażach Saskiej i Żoliborz umilą najmłodszym animatorki i animatorzy. W tym tygodniu na plaży Saskiej zaplanowano tor przeszkód “ Runmagedon Kids” oraz konkursy na rzeźby i zamki z piasku. Na plaży Żoliborz natomiast odbędzie się wspólne malowanie “Mandale na Kamieniu” oraz tworzenie obrazów z nadwiślańskiej przyrody w Galerii Urzecza. Dla osób chętnych na warsztaty z wykonania m.in. wianków, makram lub dowiedzenia się więcej na temat zielarstwa zaplanowano również wydarzenia, odbywające się w Pawilonie Edukacyjnym Kamień na Golędzinowie, co sobotę o godzinie 12:00.