Warszawa dla ciekawych: co warto zobaczyć w tym mieście?

Kojarzona z syrenką, Pałacem Kultury i Nauki oraz Zamkiem Królewskim, jest wyjątkowym miastem, na terenie którego z ciekawymi obiektami spotkać się można praktycznie na każdym kroku. Warszawa zadziwia, a wycieczki po jej terenie mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Na co warto zwrócić uwagę w tym mieście?

Najpiękniejsze świątynie Warszawy

Na terenie Warszawy nie brak ciekawych zabytków architektury sakralnej. Wiele z nich można ujrzeć w trakcie spaceru po Starym Mieście, kuszącym m. in. Kościołem Jezuitów oraz potężną katedrą św. Jana. Pięknie prezentuje się też kościół św. Jacka na Nowym Mieście oraz Katedra Polowa, w której w 1944 roku składali przysięgę powstańcy warszawscy. Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po Warszawie jest też kościół św. Anny, dumnie wznoszący się przy Krakowskim Przedmieściu. Kościół ten pełni obecnie funkcje świątyni akademickiej, a jego barokowe wnętrze może oczarować każdego miłośnika sztuki.

Miejsca pamięci

Warszawa to miasto, na terenie którego z miejscami ważnymi dla polskiej historii spotkać można się niemal na każdym kroku. Nie brak w tym mieście miejsc takich, które mają przypominać o dawnych bohaterach oraz o zasłużonych Polakach. Cmentarz na Powązkach, Grób Nieznanego Żołnierza czy pomniki przypominające o ofiarach Getta czy Powstania Warszawskiego – to najważniejsze punkty, które warto uwzględnić w programie wycieczki po Warszawie.

Skarby Placu Zamkowego

Wiele cennych atrakcji czeka na tych turystów, którzy w czasie wycieczki po polskiej stolicy trafią na Plac Zamkowy. To jedna z wizytówek Warszawy, mogąca się pochwalić takimi atrakcjami, jak piękne kamienice czy słynna kolumna Zygmunta, będąca jednym z najsłynniejszych pomników w Polsce. Najcenniejszym zabytkiem w tym miejscu jest jednak Zamek Królewski – dawna rezydencja polskich królów, a dziś muzeum, mogące się pochwalić wieloma wspaniałymi dziełami sztuki. Ciekawą przygodą dla turystów odwiedzających Warszawę może się tez okazać przejażdżka ruchomymi schodami, które po tuż po II wojnie światowej połączyły Trasę W-Z z Placem Zamkowym.

Na Rynku Starego Miasta

Rynek Starego Miasta to miejsce, którego podczas wycieczki po Warszawie nie można pominąć. Plac ten został wytyczony w XIII wieku i do dziś jest sercem starówki. Piękne kamienice, będące starannymi rekonstrukcjami, uliczni artyści oraz pomnik syrenki sprawiają, że wizyta w tym miejscu dla każdego turysty staje się wspaniałą przygodą. W pobliżu Rynku również nie brak atrakcji. Kusi Barbakan i pozostałości murów miejskich, intrygują liczne pomniki, w tym słynny pomnik Małego Powstańca.

Warszawa to wyjątkowe miasto, pełne różnorodnych atrakcji oraz cennych dzieł sztuki. Tu każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego, dzięki czemu spędzi w tym mieście wolny czas w taki sposób, jaki uzna za najlepszy dla siebie.