Warszawskie tramwaje zmienią trasy w weekend 13-14 kwietnia z powodu prac przy węźle torowym

W najszybciej zbliżający się weekend, który przypada na 13 i 14 kwietnia, warszawskie tramwaje będą poruszać się zmienionymi trasami. Nie pojawią się one na swoich zwykłych trasach, takich jak ulice Marszałkowska i Puławska – na odcinku między pl. Zbawiciela a ul. J.P. Woronicza. Zmiany dotkną również linii autobusowej numer 218 oraz tramwajowych: 4, 10, 18 i 31. Dodatkowo zostanie wprowadzona tymczasowa linia autobusowa.

Nieobecność tramwajów w tych lokalizacjach wynika z zaplanowanych na ten weekend prac przyłączeniowych do węzła torowego Puławskiej, które mają połączyć trasę do Wilanowa. Prace obejmują podłączenie sieci trakcyjnej oraz zasilania zwrotnic, by umożliwić manewrowanie tramwajom kierującym się do Wilanowa. Pierwsze próby techniczne na nowych torach przy ulicy Goworka zostaną przeprowadzone przez tramwajarzy w następnych dniach.

W przypadku objazdów i skróconych kursów, tramwaje linii 4 będą jechały do pętli wyścigowej przez ulice Nowowiejską, al. Niepodległości, Wołoską, J.P. Woronicza i Puławską. Linie 10 i 18 skrócą swoje kursy do przystanku Metro Politechnika, a następnie zamienią się numerami i kontynuują podróż na trasie innej linii. Na przykład tramwaj „dziesiątka” jadący z Osiedla Górczewska będzie jechał jako „osiemnastka” po jej trasie do pętli Żerań FSO.

Linia 31 będzie kursować między stacjami PKP Służewiec a Wyścigi, natomiast autobusy linii 218 zakończą trasę na Metrze Wierzbno. Zastępcze autobusy linii Z-4 będą kursować między pl. Konstytucji a Metrem Wilanowska – w sobotę co około 7 i pół minuty, a w niedzielę co 10 minut.