Jarmark Świąteczny Warszawa

Kiedy rozpoczyna się jarmark świąteczny w Warszawie? 

Okres świąteczny zbliża się dużymi krokami, dlatego jak co roku w stolicy poczuć jego klimat będzie można dzięki zorganizowanemu jarmarkowi świątecznemu. W sobotę 26 listopada rozpocznie się bowiem jarmark świąteczny na Starym Mieście. 

W Warszawie jarmark świąteczny na Podwalu rusza już 26 listopada i potrwa do 6 stycznia 2023 roku. Ze świątecznych stoisk i atrakcji będzie można skorzystać w godzinach 10:00-20:00 od niedzieli do czwartku, natomiast w piątki i soboty jeszcze dłużej, ponieważ do godziny 21:30. 

Na straganach już tradycyjnie będzie można zaopatrzyć się w rękodzieło artystyczne oraz regionalne rzemiosło. Wystawcy oferują szeroką gamę oryginalnych prezentów, jak również ozdób do domów. Nie zabraknie ręcznie robionych bombek, ceramiki, wyrobów z drewna, skóry, lnu, ciepłych szalików i czapek. Jak podaje urząd m.st. Warszawy obok regionalnych polskich wystawców, gościć będą również rzemieślnicy oraz kupcy z Ukrainy i Litwy. 

Na jarmarku zakupić będzie można żywe choinki, jak również tradycyjne przysmaki m.in. grzańca, gorącą czekoladę, oscypki, pierniki, gorące kasztany, słodycze czy pajdy chleba posmarowane swojskim smalcem. 

Na uczestników czekają także dodatkowe atrakcje, które ucieszą nie tylko najmłodszych. Zaplanowano pokazy kowalstwa artystycznego, strefę z saniami i reniferem, na której będzie można wykonać zdjęcie z Mikołajem. Najmłodszych do zabawy zachęcał będzie ulubieniec dzieci – żywa maskotka bałwana Olafa. Nie zabraknie wielu konkursów i niespodzianek. 

Grudniowe weekendy wiążą się z dodatkowymi atrakcjami bowiem 10 i 17 grudnia odbędzie się występ zespołu z Ukrainy – grupy Korali. W programie ponadto kolędy i lekcja tańca ludowego.