Manekin-przestępca z rąk policji

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, funkcjonariusze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali i przedstawili zarzuty 22-letniemu mężczyźnie. Uznano go za podejrzanego o dokonanie serii kradzieży i włamań. Na jednym z nagranych incydentów, młody człowiek, z torebką w dłoni, zastygał niczym manekin na tle wystawy sklepowej. Jego celem było uniknięcie wykrycia przez system monitoringu. Po zakończeniu godzin otwarcia centrum handlowego, mężczyzna okradł stanowisko z biżuterią.

Podczas innego incydentu, również po zamknięciu galerii, 22-latek najadł się do syta w jednym z barów. Następnie wymienił swoje ubrania na nowe, zakradając się pod stalową roletę do sklepu odzieżowego. Kiedy poczuł ponowny głód, powrócił do baru na dodatkowy posiłek.

Jednakże pomyślność nie trwała wiecznie – mężczyzna został zauważony i ujęty przez pracowników ochrony centrum handlowego, którzy natychmiast wezwali na miejsce służby porządkowe. Policjanci ustalili, że podejrzany ma również na swoim koncie kradzieże i włamania do innej galerii. W tych przypadkach, po jej zamknięciu, zabrał pieniądze z kilku kas fiskalnych i próbował ukradnąć dodatkowe przedmioty.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym, za te przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.