Odkryj piękno Warszawy!

Warszawa to wyjątkowe miasto, które swą atmosferą oraz architekturą może oczarować każdego z nas. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po jej terenie? Na jakie atrakcje warto tutaj zwrócić szczególną uwagę?

Spacerkiem przez Starówkę

Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po polskiej stolicy jest spacer po Starym Mieście. Kuszą tutejsze kamienice, których kolorowe elewacje intrygują i wprawiają w zachwyt, kuszą też potężne świątynie, których wieże zajmują ważne miejsce w panoramie warszawskiej starówki. Rynek Starego Miasta z Pomnikiem Syrenki, potężna bazylika oraz Zamek Królewski, przed którym dumnie wznosi się Kolumna Zygmunta, będąca najstarszym świeckim pomnikiem w Polsce – oto główne atrakcje, z jakimi można się tu spotkać.

Na królewskim trakcie

Wędrówka śladem królów? W Warszawie jest to możliwe! Od Zamku Królewskiego aż do Wilanowa można spacerować słynnym Traktem Królewskim, podziwiając po drodze takie perełki, jak Królewskie Łazienki z Pałacem na Wodzie oraz Belwederem. Po drodze można się też nacieszyć widokiem licznych kościołów, pałacyków oraz kamienic, które reprezentują różne style i okresy historyczne.

Nowoczesne oblicze Warszawy

Zwiedzanie Warszawy nie może się obejść bez wizyty w Pałacu Kultury i Nauki. Jest on jedną z ikon miasta oraz jednym z ważniejszych elementów w krajobrazie XX-wiecznego miasta. Potężna Sala Kongresowa wciąż zachwyca, podobnie jak potężne rzeźby, które można podziwiać przed wejściem do tego gmachu. Dla wielu turystów największą atrakcją jest tu jednak taras widokowy, znajdujący się na trzydziestym piętrze. Podziwiana z niego Warszawa prezentuje się wspaniale, a widok ten na długo zapisuje się w pamięci gości. Bliskość nowoczesnych wieżowców oraz Złotych Tarasów sprawia, że spacer w rejonie Pałacu staje się idealną propozycją dla tych, którzy chcą odkryć bardziej nowoczesne oblicze tego miasta.

Dla spragnionych relaksu

Warszawa to gwarne miasto, pełne nowoczesnych budowli oraz perełek dawnej architektury. To miasto posiada również liczne miejsca, które stworzone zostały z myślą o tych, którzy chcą się nacieszyć wypoczynkiem w wyjątkowym otoczeniu. Gdzie warto się wybrać? Liczne parki i ogrody kuszą miłośników zieleni, moc atrakcji czeka i na tych, którzy postawią na Bulwary Wiślane. Liczne punkty widokowe sprawiają, że można podziwiać stąd niezwykłe panoramy polskiej stolicy, a jednocześnie cieszyć się beztroskim wypoczynkiem.

Warszawa to wyjątkowe miasto, które swoimi atrakcjami może oczarować każdego z nas. Świetnie rozwinięta baza noclegowa sprawia, że zaplanowanie dłuższego wypoczynku w tym miejscu przestaje być trudnym zadaniem, a dzięki licznym atrakcjom, każdy turysta może tu spędzić wolny czas w taki sposób, jaki uzna za najbardziej odpowiedni i atrakcyjny dla siebie.